Zaplatili, ale řidičák nemají

Zaplatili, ale řidičák nemají

18.7.2007 7:36

ČESKOLIPSKO - Případ zkrachovalé autoškoly MWO na Českolipsku skončil bez obvinění.

Sedm klientů zkrachovalé autoškoly MWO z Českolipska neuspělo s trestním oznámením. Přestože si zaplatili kurz k získání řidičského oprávnění, autoškola svým závazkům nedostála.

„Trestní oznámení se týkalo nedodržení závazků vůči klientům. Vyšetřovatel dospěl k závěru, že se v tomto případě nejednalo o trestný čin,“ uvedla mluvčí českolipské policie Ivana Baláková. „Poškození se mohou náhrady škody domáhat občansko právní cestou,“ dodala.

„Autoškola nesplnila zákonem stanovené podmínky, proto jí byla odejmuta licence,“ řekla mluvčí MÚ Kateřina Amrichová. Ačkoliv firma působila vloni v České Lípě, od loňského roku z této autoškoly nikdo nepřihlásil uchazeče ke zkouškám.

Policisté vyšetřují působení této autoškoly ve třech okresech Libereckého kraje. „Byla to drahá zkušenost,“ řekla jedna z poškozených Kateřina Hloušková.
Liberečtí kriminalisté zahájili  trestní stíhání jednatelky společnosti.

„Trestného činu se dopustila tím, že i přesto, že znala výsledky hospodaření společnosti, která nebyla schopna plnit delší dobu splatné závazky, nepodala návrh na prohlášení konkurzu,“ uvedla mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Vyšetřování nadále pokračuje.

Zpravodajové Deníku

E-mail na autora článku: jmeno.prijmeni@denik.cz
(jmeno.prijmeni = jméno a příjmení autora článku)
Pokud je článek psán pod zkratkou,