Kauza zkrachovalé autoškoly: první obvinění

Kauza zkrachovalé autoškoly: první obvinění

12.7.2007 8:16, aktualizováno 12.7.2007 18:33

LIBEREC - V případu autoškoly MWO, která zkrachovala na začátku loňského roku a o peníze připravila přes 50 klientů, padlo po dlouhém a složitém vyšetřování první obvinění. Kriminální policie zahájila  trestní stíhání jednatelky společnosti.

„Trestného činu se dopustila tím, že i přesto, že znala výsledky hospodaření společnosti, která nebyla schopna plnit delší dobu splatné závazky, nepodala návrh na prohlášení konkurzu,“ uvedla tisková mluvčí liberecké policie Vlasta Suchánková. Vyšetřování podle ní nadále pokračuje a nejsou vyloučena obvinění dalších osob z trestného činu podvodu a poškozování věřitele.

Případem se liberečtí vyšetřovatelé zabývají od března 2006 na základě více než pěti desítek trestních oznámení, která na policii podali klienti autoškoly.

Kurzu se klienti nedočkali

Přestože si zaplatili kurz k získání řidičského oprávnění, autoškola nedostála svým závazkům a službu neposkytla. K uskutečnění kurzů nedošlo buď vůbec, nebo jen částečně, vrácení kurzovného se však klienti nedočkali.

„Byla to drahá zkušenost,“ řekla jedna z poškozených Kateřina Hloušková.

V pokračujícím vyšetřování byly vyžádány další doplňky ke znaleckým posudkům  z oboru ekonomiky.

„Výše škody nebyla ještě přesně stanovena. Policejní komisař z libereckého oddělení hospodářské kriminality musí zjišťovat, v jakém rozsahu byla každému klientovi služba poskytnuta a provést vyčíslení škody,“ informovala Vlasta Suchánková.

Podle ní je však jisté, že částka bude přesahovat dvě stě tisíc korun.

Nabízeli levné kurzy

Svého času největší liberecká autoškola nabízela kurzy hluboko pod cenou provozních nákladů. Na kolenou se ocitlazačátkem dubna loňského  roku. Krátce po liberecké pobočce ukončila svou činnost také jablonecká.

Ke krachu liberecké pobočky došlo krátce po převodu obchodního podílu na nové společníky. Bývalý ředitel MWO Ladislav Mušuka se od celé věci distancoval.

„V chodu autoškoly figurovaly finanční nesrovnalosti, ale noví společníci přislíbili, že po převodu dají vše do pořádku. Hotově k tomu ode mě a bývalých společníků převzali 1,6 milionu korun,“ konstatoval již dříve Ladislav Mušuka.

Aleš Vávra, Jan Vrabec

E-mail na autora článku: jmeno.prijmeni@denik.cz
(jmeno.prijmeni = jméno a příjmení autora článku)
Pokud je článek psán pod zkratkou,