Zkušenosti s výcvikem

22.10.2007 20:34

Re: Re: Rovnou do ulic?

12.4.2011 21:45 vložil Bára  IP: 62.204.245.93

já jsem žádný trenažér neměla a jsem za to neuvěřitelně ráda. Byly by to ztracené hodiny, kde si stejně nedokážem představit ten opravdový prostor..

Reaguj


Re: Re: Re: Rovnou do ulic?

15.7.2011 17:29 vložil Dave  IP: 90.181.43.191

Naprosty souhlas. Trenazer je naprosta kravina. I jizda po parkovisti u Hypermarketu (jak tu nekdo vyse psal) Vam da vice nez trenazer. Osobne jsem take na trenazeru nebyl. Moje prvni jizda probihala asi tak, ze jsem se 20 minut projel po parkovisti a pak jsme uz vyrazili do ulic. Tim nechci rict, ze tohle je zrovna spravne, urcite neni resp. tech jizd na parkovisti nebo nejake jine velke plose melo byt vice. ale podle zkusenosti znamych, kteri hodiny na trenazeru absolvovali vim, ze to cloveku neda absolutne nic. Bavil jsem se o tom s mnoha lidma a zatim jsem nenarazil ani na jednoho cloveka, ktery by rekl, ze by mu trenazer v tech zacatcich nejak pomohl. Naopak znam par lidi, kteri mluvi dokonce o opaku, kdy je trenazer naopak jeste vice zmatl a pak, kdyz sedli do auta tak to bylo jako nebe a dudy. Zjednodusene receno, je to ztrata casu a penez a jeden muj znamy, ktery provozuje autoskolu mi narovinu priznal, ze jediny duvod proc se stale jeste pouzivaji trenazery je ten, ze se tim usetri benzin, takze ,,zaka,, soupnou na trenazer a zabijou tim dohromady treba nekolik hodin ,,jizd,, ktere by mohl absolvovat jizdou v aute.

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Rovnou do ulic?

12.9.2011 13:21 vložil Tomáš Fictum  IP: 80.188.48.122

Ohledně trenažéru musím nesouhlasit s názorem, že trenažér je naprostá kravina. Právě naopak. V naší autoškole trenažér používáme a naprostá většina našich žáků je s ním spokojená. Není to jen úspora provozních nákladů, protože samotné pořízení trenažéru je otázkou 300.000,-Kč, takže o nějaké úspoře nemůže být řeč. Pokud se výcvik na trenažéru provádí kvalitně a učitel se tomu věnuje pečlivě, tak ten výcvik má smysl a žák je posléze připraven přesednout do skutečného vozidla. Jestliže se učitel výcviku na trnažéru žákovi nevěnuje, nebo nechává žáka jezdit si podle svého, pak jsou to opravdu zbytečně strávené hodiny. A z toho zřejmě plynou i špatné zkušenosti žáků, neboť i já, když jsem kdysi dávno dělal řidičák, tak jsem na trenažéru také byl a instruktor nás nechal celou tu hodinu jezdit jak nám chtělo, ani v učebně s námi nebyl přítomnej. To je pak špatný, pak to nefunguje.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly