Zkušenosti s výcvikem

22.10.2007 20:34

Úroveň a kvalita autoškoly/intruktora

6.7.2011 01:21 vložil Ondřej  IP: 85.132.162.19

Dobrý den,
měl bych jeden zcela konkrétní dotaz z praxe. Na začátku tohoto měsíce jsem se přihlásil do autoškoly a prozatím jsem absolvoval tři dvouhodinové jízdy s instruktorem. Nikdy předtím jsem za volantem neseděl, a tudíž nemám patřičné návyky (např. "cit v noze", následnost úkonů při řazení apod.), přičemž jsem si vědom toho, že mám před sebou ještě dlouhou a náročnou cestu. Při první jízdě mě instruktor cca 30 minut nechal kroužil po malém, odlehlém a špatně zpevněném parkovišti a pak jsme ihned vjeli do okolních dědin. I po třetí jízdě (tentokrát už i po centru středně velkého města) stále ještě nemám zafixovány základní úkony pro správné řazení, zastavení, respektive plynulé rozjetí. Instruktor na mě ovšem nepřiměřeně křičí a nadává, že jej neposlouchám. Kromě toho mě nechal při poslední jízdě 15 minut čekat a šel si něco vyřídit domů v dědině, kde bydlí a kudy jsme čirou náhodou projížděli ;-). Kromě toho naposledy zvolil trasu jízdy tak, aby mohl během cesty vysadit předchozího studenta, který jel s námi na zadním sedadle. Přestože je auto relativně čisté, během druhé jízdy v něm byl cítit mírný zápach. Podle všech indícií se žádná teoretická výuka, natož pak trenažér konat nebude. Obdržel jsem pouze dvě příručky, z nichž si mám vše nastudovat sám. Netvrdím, že jsem kdo ví jak zdatný řidič-začátečník, ale výše uvedené skutečnosti mě nutí k zamyšlení ohledně volby správné autoškoly. Mohl bych poprosit o názor odborníky, respektive zainteresované s vlastními zkušenostmi z autoškoly???

Reaguj


Re: Úroveň a kvalita autoškoly/intruktora

22.7.2011 16:34 vložil Sara  IP: 213.151.92.190

Ahoj,ja jsem dnes byla v autoskole po treti s toho prvni nasteva byla jen informativni na te druhe mi poustel dvd a dneska me postavil k autu ukazel mi motor,svetla pak me posadil za volant ukazal jak se startuje atd.a uz sem musela prejed na prilehle nadrazi kde je placek na kterem se da jezdit..musela sem tem jezdit do tvaru osmicky-vse mi rekl jen jednou a predpokladal,ze si to budu hned pamatovat,kdyz sem to popletla,tak nadaval..ja,sedela za volantem poprve v zivote,byla sem rada,ze to vubec jede..takhle to urcite spravne nebylo-ocekavala sem,ze me vse bube ucit postupne a ne,ze me hodi do vody a plav..a hlavne si myslim,ze na silnici nemam ani co delat,kdyz neznam poradne ani predpisy..

Reaguj


Re: Úroveň a kvalita autoškoly/intruktora

24.10.2011 22:06 vložil Kristýna  IP: 46.13.107.81

A můžu se optat, o jaké město se jedná mám nejspíš podobný problém .... A nemáte zdání zdali můžu přejít do jiné autoškoly a mám nárok na vrácení zálohy?

Reaguj


Re: Úroveň a kvalita autoškoly/intruktora

24.10.2011 22:08 vložil Kristýna  IP: 46.13.107.81

A můžu se optat, o jaké město se jedná mám nejspíš podobný problém .... A nemáte zdání zdali můžu přejít do jiné autoškoly a mám nárok na vrácení zálohy?

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly