Zkušenosti s výcvikem

22.10.2007 20:34

Liberec Komisaři

1.5.2016 22:21 vložil deon von Dux  IP: 188.138.9.49

Rozhodl jsem se napsat, jak to chodí s autoškolami v tomto městě. Píši zde hlavně pro ty, co zvažují do jaké autoškoly se přihlásit, ale i pro ty co nemohou zkoušky udělat. Tohle není HATE na konkrétní libereckou autoškolu, drtivá většina autoškol Vás základy naučí. Problém spočívá v libereckých komisařích. Jak už bylo psáno před lety v této zprávě.
http://liberecky.denik.cz/zpravy_region/na-jizdach-shori-skoro-vsichni-20110727.html
(Doporučuji přečíst komentáře pod článkem.) Od té doby se nic nezměnilo. Po absolvování kurzu v autoškole jdete na zkoušky, na kterých vás vyhodí za naprosté blbosti například zdržování provozu, znečišťování, že moc dlouho stojíte na spojce atd. Naprostý vrchol je však, když vám komisař oznámí, že vaše jízda je neekonomická a proto vás nenechá projít. Další jejich mantrou je rychlé přeřazování, které se jim taktéž nelíbí. A zkoušky si opakujete a opakujete. Znal jsem jednoho řidiče z povolání, který řídil asi deset let a zkoušky musel udělat jinde. Téměř každý v Liberci opakoval zkoušku. Nedej bože dělat zde Cčko víc jak 50% lidí se na to radši vykašle. Jediná šance jak udělat zkoušku je jet první od magistrátu. Je takové nepsané pravidlo, že první co jede od magistrátu udělá. Zajímavé je, že tohle funguje u všech komisařů bez výjimky. Že by se snad dohodly? Druhá možnost jak udělat je pokud se komisař s někým baví a nevěnuje se svojí práci. To se však stává zřídka kdy.
Komisaři se vás vyloženě štítí. Stačí přejet nějakou díru na silnici (žádný kráter stačí poklop od kanálu) a komisař už řve: „Zastavte! Instruktore přeberte to já se s ním bojím jezdit.“ Garantuji Vám, že komisaře poznáte již z dálky. Blondýna v kostýmku, bruneta oblečená v černém a běloch. Ten se asi chtěl stát lékařem, protože pořád chodí v bílém. Bílé boty, kalhoty i kožená bundička. Ten zkoušky dává jen hezkým holkám. O ostatních komisařích je škoda psát. Arogance komisařů je do nebe volající, pokud je před zkouškou slušně poprosíte, aby se připoutaly, že je to pro jejich bezpečí a že za ně zodpovídáte, odpoví Vám suše: „A zkoušíte vy mě nebo já vás?“ Všechny komisaře spojují prémie, které dostávají za vyhozené žáky. Jak všichni víme Liberec je nejzadluženější město v ČR (Mistrovství světa v lyžování), aby nějak umořily dluh vydělávají na lidech.
Vydělávají na tom i autoškoly. Za pučení vozidla a jízdy navíc. A tak nemají motivaci nic měnit. Slušné autoškoly o tomto mechanizmu vědí a na závěrečné zkoušky vozí žáky do jiných měst, nejčastěji do Turnova. Sem si i mnoho autoškol přesunulo sídlo. A většina neúspěšných žáků z Liberce sem chodí zkoušky dodělat. Spousta lidí také chodí dodělat do Jablonce. Přestup však také není nic pěkného. Tahle hydra se rozlezla i do nejbližších měst. Např. ve Frýdlantu se každého žadatele o přestup bojí přijmout, aby neměly problémy se zdejším komisařem. Ty autoškoly co zkoušky vedou v Liberci Vás, ale jezdit moc nenaučí, protože se moc zaměřují blbosti, které komisaři vyžadují a v reálném provozu se pak musíte učit řídit sami ale bez instruktora.
A proč se o tom nemluví? Většina Liberečanů o tom ví a AŠ v Liberci nedělá. Ostatní to buď hodí za hlavu, nebo se s tím nechlubí. Kdo by se taky chlubil že udělá autoškolu na pátý a víc pokusů. Informace pochází z mých zkušeností a od bývalého instruktora z autoškoly. Vím, že stěžovat si jakémukoli úřadu nemá smysl, ale doufám, že to alespoň někomu otevře oči a hlavně pomůže při rozhodování kam jít.

Reaguj


Re: Liberec Komisaři

10.8.2016 13:45 vložil Matty  IP: 194.228.32.227

Plně souhlasím.Dnes jsem bohužel jízdy neudělala. Respektivě je neudělal nikdo z naší skupiny(4 lidé)Měli jsme blondýnu v kostýmu.A když to tu čtu,je to jako bych slyšela tu krávu(s prominutím).Prý se nekoukám,kolem sebe-když jedu rovně,tak nevím kam bych tedy měla koukat.Prý se nerozhlížím,přitom otáčím hlavu až na rameno-nevím,kam bych tu hlavu měla ještě otočit,nemám jí otáčející kolem dokola.Dlouho stojím na spojce-panebože,jí to může být úplně u zadku,budu si huntovat svoje auto a ona mi něj nepřidá atd...Přesně takové vyjádření jsem slyšela, takže super.No uvidíme příště.

Reaguj


Re: Re: Liberec Komisaři

18.8.2016 12:58 vložil blondmoto  IP: 188.246.101.210

Pokud se díváš jenom když odbočuješ a pod. a ne pořád během jízdy, tak je to špatně. Situaci v provozu musíš sledovat pořád. Pokud budeš civět dopředu a jen když musíš(nařizuje ti to zákon) se podíváš do zrcátek, je to špatně. Sleduj pořád. No a to že pořád stojíš na spojce znamená, že asi neovládáš dostatečně vozidlo, takže letíš. Cítíš se ublíženě, ale chyby si nepřiznáš.

Reaguj


Re: Liberec Komisaři

29.8.2016 19:42 vložil STAR  IP: 199.68.196.124

Divím se že tohle vlákno nezaložil někdo už dávno a zároveň lituju, že jsem podobný příspěvek nenašel dříve. Také se podělím o svůj názor. Autoškolu v Liberci v současné situaci nejde udělat. Ani jeden liberečák co znám nedělal autoškolu ve městě všichni chodili do Chrastavy k Lejskovi. Nechci tady dělat žádnou reklamu. Lejska osobně neznám píšu jen co jsem zažil. Prý je hodně náladový a na někoho řve ale zkoušky jezdí dělat do Turnova takže každý udělá. Spousta lidí také chodí do Frýdlantu nebo do Jablonce. Hold komisaři v Liberci stojí za h. Já se musel učit všemožné hovadiny jenom protože to komisaři vyžadují přitom jsem je v reálu dodnes nepoužil. To v praxi znamená že místo projetí všech možných libereckých křižovatek vás instruktoři hodiny moří na parkovištích u Bily nebo Kauflandu. Takže když se pak vydáte už s hotovým řidičákem po městě je to jak náraz do betonové zdi. Vlastní zkušenost. Trvalo mi skoro půl roku než jsem si za volantem začal trochu věřit. Podle mě liberečtí komisaři mnoho lidem řízení tak zoškliví že se jim ani jezdit nechce. A pokud již chcete dělat autoškolu v Liberci vyberte si takovou kde mají diesel. Místní komisaři rádi vyhazují za to že vám to chcípne. Jinak všichni může poděkovat panu Lukášovi Koberovi. Ten si totiž stěžoval na „rychlé“ řidičáky na motorku. Bohužel tím po.sral možnost udělat v tomto městě řidičák normálně. Nejlepší nato je že se tohle děje v celý republice jenom v liberci nám to hošan znemožnil..
A to s prvním žákem od magistrátu je také pravda. Moje sestra jela od magistrátu a udělala. Přitom byla mnohem horší řidička než já. Když jsem to vyděl tak jsem si také bláhově myslel, že to tady udělám levou zadní ale nakonec jsem opakoval 5x a stejně jsem musel jít jinam. Zkrátka kdo neumí jezdit už před nástupem do autoškoly se to v nenaučí.

Reaguj


Re: Re: Liberec Komisaři

18.10.2016 23:35 vložil Josef  IP: 95.85.229.173

Chtěl bych přispět do diskuze o libereckých autoškolách, respektive zkušebních komisařích.Jsem důchodce a asi mám najeto s kamionem a autobusem po naší zeměkouli víc než ti diplomovaní komisaři dohromady.Četl jsem body závěrečné zkoušky §19 a zjistil jsem, že bych v odstavci 1 byl vyloučen několikrát, protože jsem nezkontroloval stěrače, okno, funkci brzd, stav řízení, stav dveří, opěrky hlav apod. Dále bych byl vyloučen při průjezdu Zahradní ulicí, protože tam je tolik kanálů, že se jednomu vyhnete a do dalších vjedete a tím můžete poškodit vozidlo a jste zase vyloučeni. Když si přečtete tento § 19, tak nemá cenu jít jako 18ti letý ke zkouškám, kde na Vás čekají 100% komisaři a zajisté i 100% řidiči, kteří mají výše uvedený § v malíčku. V jednom českém filmu říkal učitel žákům : na 1 umí Pánbůh, na 2 soudruh ředitel (možná), na 3 já. Podobnost s Libercem? Na 1 umí komisař,na 2 učitel autoškoly (možná) a dál nikdo. Proč o tom píši? Mám dvě vnučky, jedna opakovala jízdy 5x á 400,-Kč = 2000,-Kč a druhá neprošla zatím jednou i když komisařka říkala, že řídí na 1! Paradox - na 1 a nestačí to.Z jejich kurzu neprošel nikdo. Co si o tom má normální smrtelník myslet? Buď jsou všichni absolventi autoškol s minimálním IQ nebo autoškoly v Liberci nedokážou připravit žáky ke zkouškám (nad tím by se měl živnostenský úřad zamyslet) anebo nedej bože, jsou tyto vyhazovy cílené : za 1. přidat peníze do kasy magistrátu města Liberce, za 2.získat prémie za bod 1. a za 3.nahrávat autoškolám další jízdy které nejsou zadarmo.
To je asi vše, vím že se nic nezmění, ale co kdyby.....

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly