Zkušenosti s výcvikem

22.10.2007 20:34

Chování instruktora-prosím o radu

7.3.2014 15:37 vložil Jana P.  IP: 91.237.238.211

Dobrý den, prosila bych o radu ohledně chování instruktora a vyučování v autoškole.
První, co mě na autoškole zarazilo bylo to, že hodiny teorie probíhaly pro všechny řidičské skupiny zároveň. Dcera si tedy musela vyslechnout údržbu motorky apod. přesto, že děla řidičák na auto. Pak mi také sdělila, že valnou část teorie strávili tím, že se instruktor chvástal svou jízdou a zážitky z dovolené.
Jízdy pak vypadaly tak, že jí údajně kritizoval za každou chybu (a to i v prvních jízdách) a dokonce jí tvrdil, že u s ní jezdit nebude, že jí snad někde vyloží, protože to se už "nedá". Když to dceři podle jeho názoru vůbec nešlo tak se jízdy chopil sám a třeba 10minut řídil on (v hodině, kterou si měla odjezdit ona).Dcera z toho měla obrovské nervy (což mě překvapila, protože je velmi klidný a vyrovnaný člověk a dokonce ani z maturity a příjímaček na vš nervy neměla) a několikrát se při jízdách rozbrečela. Na to instruktor reagoval tak, že břečet by měl spíš on, že s ní musí jezdit. Jednou pak také cestou nabrali nějakého (zřejmě) instruktorova kamaráda a tomu on vykládal(před ní), jak se tam rozbrečela . Při zkouškách se vyskytl další problém. Instruktor komisaře upozornil, když dcera zapomněla dát blinkr při objíždění překážky (čehož by si prý komisař jinak ani nevšiml, protože byl zabrán do rozhovoru s instruktorem) a také ji brzdil auto před výhledem na křižovatku. Dále si stěžovala, že do řízení ji neustále mluvil.
Chci se zeptat jestli chování instruktora jak při výuce tak při samotných zkouškách (které dcera samozřejmě neudělala) považujete za adekvátní a vhodné? Nevím, jak na to mám pohlížet, jsem starší a jsme zvyklá, že se k sobě dříve lidé chovali více empaticky a slušně, tak nevím, jak to funguje teď.

Reaguj


Re: Chování instruktora-prosím o radu

8.3.2014 08:06 vložil Honza  IP: 178.17.4.40

Dobrý den !
K tomu co jste napsala se asi nedá moc vyjadřovat, protože jste nenapsala jestli všechny tyto informace máte jen od dcery , nebo jste mluvila i s instruktorem?
Z mých osobních zkušeností vím , že to vždy není s dnešními mladými žáky jednoduché!
Stalo se mně již několikrát , že něco žakovi vytknete a on to úplně přektoutí a po té na Vás přijde křičet rozhořčený rodič! Většinou to řeším tíím , že rodiče vezmeme na jednu vyučovací jízdu s námi - zatím se mně většinou po této jízdě omluvili .
A co slýcham úplně nejčastěji : proč tady mám poslouchat výklad teorie? Jinde to nechtějí ! Když to taklhe vyžadujete, tak to já jdu jinam , kde to nechějí!
A ještě jedna poznámka k té teorii- teorie pokud se týka zákona o provozu na pozemních komunikacích je stejný pro všechny skupiny ŘP, tudíž nevidím chybu pokud tam dcera byla i s ostatními žadateli .
Co se tyká údržby motocyklu - pokud vím ,tak Vaše dcera (pokud složí zkoušky) získá i řidičské oprávnění na motocykl s automatickou převodovkou a obsahem do125cm- takže nechápu proč by v tom byla chyba.
Všem rodičům , kterým se nelíbí výuka v autoškole kam dochází jejich dítě, doporučuji spojit se s instruktorem a situaci řešit s ním a ne vše věřit dětem. Pokud se přesvědčí, že chyba je na straně instruktora- požádat o výměnu instruktora nebo změnit autoškolu - výběr je veliký a začíná se projevovat , že levná je většinou nekvalitní!
Staré heslo : Levné věci jsou pro bohaté lidi ! Nedejte na cenu, ale doporučení od známych !

Reaguj


Re: Re: Chování instruktora-prosím o radu

11.3.2014 19:11 vložil Helena  IP: 193.165.12.26

Dobrý den, já asi s žádnou radou nepřispěji, protože mám s autoškolou také problémy. Ale moc se mi nelíbí, jak píšete, zda má paní informace jenom od dcery. Nevidím důvod, proč by měla dcera o svých zkušenostech lhát. A navíc, myslíte si, že když by se maminka zeptala instruktora, tak on jí řekne něco v tom smyslu, že ano, byl jsem tak tvrdý, že se žákyně rozplakala. Mě už dávno není "náct" a mám chuť se rozplakat po každé jízdě. Sebekriticky uznávám, že dělám spoustu chyb, nejsem schopna je odbourat a osobně si myslím, že jsem nejhorší student, kterého v mé autoškole měli (možná je to právě tím, že mi není už dávno těch "náct", takže to fakt jde hodně ztuha). Ale dovedu si představit, jak je těžké, když si sednete do auta a insturktor vám celou hodinu a půl vytýká jednu věc za druhou a to neustále dokola. Sledovat jeho proud výtek a silnici je fakt dost náročné. Když mi přestane alespoň tři minuty spílat, tak jsem fakt ráda. Připadám si po každé jizdě jako totálně neschopná a tupá :( Zlepšuje se to velmi pomalu, ale bohužel do instruktora nevnímám, že by mě třeba alespoň trošku pochválil, když fakt tu chybu neudělám. A to moje autoškola tedy rozhodně není levná, je to nejdražší v okolí a vybrala jsem si ji také proto, že je v místě, mám malé dítě fakt nemůžu nikam jinam daleko dojíždět... Instruktora vyměnit nemohu, protože je jednom jeden... Takže mi nezbývá než se modlit, abych už konečně přestala dělat ty chyby. A můžu vám říct, že mi to celé řízení tak znechutilo, že nevím, jestli se pak odhodlám vůbec jezdit... Takže si fakt dovedu představit, jak se slečna cítí a je mi jí moc líto... Snad ji trošku uklidní, že je nás takových víc :( Možná je to tím, že instruktoři nejspíš nemají žádné pedagogické vzdělání, že většina z nich se asi narodila s volantem v ruce, řídit uměli hned samozřejmě všichni a očekávají to i od ostatních...

Reaguj


Re: Re: Chování instruktora-prosím o radu

21.5.2014 12:20 vložil kalas  IP: 37.48.41.26

ja jsem mel nedavno skousku a jezdil skousejici nejaky mlady blbec bud se spatne vyspal nebo nevim ti komisari jsou fakt prisni byl protivny nejaky salcnam vyhazujou fakt za blbosti jinak instruktosa jsem mel super

Reaguj


Re: Re: Chování instruktora-prosím o radu

15.1.2018 18:33 vložil Andrejka  IP: 109.81.214.95

Ahoj, bohužel mám podobnou zkušenost s instruktorem z autoškoly kde zrovna dělám výcvik:-(
Hledám tady informace o tom jak to vlastně v autoškolách chodí a jestli šikanu - coby učební nástroj užívají všichni..
Nejsem žádné poleno, jsem dospělá ženská co má dvě malé děti a instruktor semnou jedná jako s nějakým puberťákem, už dvakrát mi řekl že jsem neschopná a jestli prej si z něj dělám pr**l.... a to mám za sebou pátou jízdu a podotýkám že mi auto snad ani jednou nechcíplo, nikoho jsem svou jízdou neohrozila, jen se mi plete semtam řazení ale to je snad ze začatku pochopitelné ne? Je možné změnit autoškolu?

Reaguj


Re: Re: Re: Chování instruktora-prosím o radu

1.2.2018 12:46 vložil Vlasta  IP: 89.24.50.186

Pokud se vam autoskola nelibi změňte ji.Dělala jsem autoskolu a nebyla jsem spokojena s instruktorkou.Misto aby se mi venovala si vyřizovala telefonaty.Zkoušky jsem neudělala ani na podruhé.Komisar taky hovado .Zaplatila jsem 11 tis a ridicak nikde.Sla jsem do autoskoly vzala papiry a prchala do jine.A byla jsem spokojená.Odkud jste?

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly