Zkušenosti s výcvikem

22.10.2007 20:34

Re: Re: Cena výcviku

23.7.2008 06:11 vložil DufkovaJ  IP: 214.238.broadband3.iol.cz

Vážený pane Šlajchrte,
nevím kde provozujete autoškolu a s jakým typem vozu jízdy,ale cena kterou uvádíte se mi zdá opravdu dost vysoká.Většina autoškol je cenově o cca 1 000,- Kč levnější než uvádíte a jedná se o kvalitní autoškoly s dlouholetou tradicí.Samozřejmě v případě, že Vaše autoškola poskytuje nějaké nadstandartní služby, které v jiných autoškolách nejsou tuto nadstandartní cenu chápu.
S pozdravem
Jana Dufková

Reaguj


Re: Re: Re: Cena výcviku

24.7.2008 01:01 vložil Miloš Šlajchrt  IP: gw-slany.brouzdej.net

Vážená paní
autoškolu provozuji ve Slaném. Cena výcviku je stanovena na základě kalkulace,kterou asi nemá cenu do detailu rozebírat. Pokusím se jednoduše cenu obhájit.Výcvik skupiny B obsahuje 28 hodin jízdy. Průměrně najíždíme na 1 hodinu asi 20- 22km.Podotýkám , že se jedná o průměr. Dle zákona o cestovních náhradách je stanovena cena za 1km v současné době na 4,10Kč. Troufám si tvrdit , že opotřebení a tedy i amortizace vozidel u nás je vyšší než v běžném provozu, ale budiž 21 x 4,10 je cca 86 Kč. Mzdové náklady na jednu hodinu jízdy jsou přibližně 150Kč tedy 236Kč jsou náklady pouze na mzdu a amortizaci vozidla, plus pohonné hmoty. Vozidlo ve výcviku má průměrnou spotřebu kolem 8,5l/100km x 32 což při uváděných kilometrech činí zhruba 55kč. tedy náklady na jednu hodinu zhruba 290 korun.Náklady na praktickou část výuky zhruba 8150,-Kč. Vyučuji klasicky v kursu s dobou trvání 2-3 měsíce, jednou týdně výuka na učebně. Pokud se to bude zdát dlouhá doba , já jsem přesvědčen , že většina nových adeptů potřebuje spoustu věcí vysvětlit a mít čas je tzv. strávit. Navíc máme problémy s plánováním , kdy většina žáků na jízdy může docházet pouze v odpoledních hodinách. Cena za kurs se dá určit přibližně na 1000Kč, tedy dostáváme se na výsledek 9.150Kč. Toto je nějaká přibližná kalkulace , ve které zatím chybí zisk. Ať se na mne nikdo nezlobí , ale podnikat znamená vytvářet zisk na další rozvoj firmy. Nevím zda Vás má odpověď uspokojí , v současné době (23.7.2008) je cena výcviku v mé firmě stanovena na 10.300,-Kč pro skupinu B. Teď i já Vám položím otázku. Za jakou hodinovou mzdu jste ochotna vykonávat poměrně psychicky náročnou práci, nebo kolik si myslíte že by měl učitel autoškoly mít na hodinu. Nechci a nebudu soutěžit o to kdo je levnější. Výcvik v autoškole není rohlík který se udělá o něco menší a nikdo nic nepozná. Jsem přesvědčen že moje cena není nijak přehnaně vysoká a je to cena smluvní. Při každém zahájení jsou žáci seznámeni s podmínkami výcviku s tím , že až do zkoušek je toto cena konečná(za 28 hodin) a každý může kdykoliv přejít bez jakýchkoliv storno poplatků do jiné autoškoly. Na závěr ještě jeden detail. Uvádíte kolik autoškol je levnějších. Prosím pozorně se dívejte kolik neuvádí cenu vůbec. Pokud tuto diskuzi čte někdo z mých žáků prosím ať se vyjádří. Já si myslím , že se nemám zač stydět , jsem zvyký jednat na rovinu a každý můj zákazník předem ví do čeho jde a může se sám rozhodnout. V úvodu jsem řekl že provozuji firmu ve Slaném. Je to malé město , kde ví každý o každém téměř vše. Doufám , že moji klienti , v momentě kdy dodělají autoškolu , akceptují i tuto cenu a nezdá se jim předražená. Dalo by se toho napsat ještě mnoho , ale snad jsem Vám alespoň částečně vysvětlil to, proč u mne stojí výcvik "hodně".
Přeji všem hezký den
Miloš Šlajchrt autoslajchrt@volny.cz
www.autoskolaslany.cz

Reaguj


Re: Re: Re: Re: Cena výcviku

13.11.2009 21:30 vložil anonym  IP: 193.86.156.30

Autoškola "Šlajchrt" _ Znám Historii této AŠ-již pan Šlajchrt senior byl výborný

učitel!Junior mu určitě ostudu nedělá.Zákon umožňuje AS při průběhu výuky

měnit,zkuste porovnat na př.region Kladno s panem Šlajchrtem,to budete

mrkat na "kvalitu"výuky!Vím o čem mluvím jsem bývalý učitel.Prý to jde

i bez závěrečné zkoušky!

Reaguj


Re: Re: Re: Cena výcviku

15.9.2008 15:24 vložil Šelmička   IP: 88.102.179.40

Vážená paní Dufková!
V Neratovicích se ceny také pohybují okolo částky 9 350,- až 10 800,- a doba kursu se pohybuje v rozmezí 2-3 měsíců . A vím že u autoškoly do které se chci přihlásit budu procvičena ve všem co potřebuju nejen k testům ale i k jízdám.
Navíc mám reference své kolegyně která jí tam (byť i za tu cenu) udělala bez problémů a to jí je 53 let.

ReagujMapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2021

Vydavatel: Pražské autoškoly